ICQRAJA NEWSLETTER No 20

[Dej of d dej]

Nedjelja 15.10.2000.

[Novosti, ivent i vedr of d dej i cosak]

Desio se zlocin! Njuzleter nije napisan na vrijeme....
Zao mi je ljudi stvarno, al eto pisem ga sad..... Izostanak njuzleter je opravdan skroz...a ide ovako....
Probudio se ja ujutro, ono fin dan, sunce sija, ljudi hodaju napolju svi jedva docekali da malo progrije...pokusavao sam citavo jutro da se konektujem na net, ali nije islo (ko nekomercijalni provajder)...i meni je nestalo vremena jer sam morao da idem na Vlasic... ja sam nazvao jednog jarana (Malika) da kad vidi Senada mu kaze da on napise njuzleter jer ja nisam u mogucnosti taj dan....naravno on je zaboravio... ja sam se u nadi da sam rijesio taj problem spremao za odlazak, kad dodje rodjak kod mene... kaze hajmo na smetove (brdo (izletiste) kod Zenice)...sto?...kaze ima njegov fakultet gore izlet... haj reko... i ne odem ja na Vlasic nego ja na Smetove odem, dok su moji roditelji otisli na Vlasic... bili smo malo gore na smetovima, popili sok i nazad (i ja sam dobio malo volan u ruke da se izivim)...vratim se ja sa smetova.... sada s nadom da idem gledat muziciranje adisa, moketa i malika (zao mi je zbog malih slova al stavrno nemam zivaca pritiskat sift)... al ni od tog nista...kaze otkazano... sad je vec tri sata popodne... ja onda odem s rodjakom do majstora za avto.... (nisu radili elektricni podizaci stakala u autu, pa smo se kuhali cijeli dan)... tu smo zijanili jedno 2 sata... al popravio je... i odem ja kuci.. kontam napisat njuzleter al opet se ne mogu konektovat...doso vakat da se ide u charsiju a ja nisam napiso njuzleter, haj reko navece cu... al ne vrati se ja kuci do ranih jutarnjih sati.... otiso sam ja u charsiju, al posto u macao-u nije bilo mjesta, sjednemo u hard rock... tamo se malik i moke sjetise da ima dernek kod dine delica.. odose ga nazvat telefonom... vratise se kazu moze doc ko hoce...super... derneci se ne propustaju... mi smo tu sjedili i onda oko 10 casova krenemo... idu svi kucama da se jave i da ponesu nesto obraza radi (logistika derneka je ovisila o dobrovoljnim donacijama)...a meni nikog kod kuce nije bilo pa se nisam moro nikom ni javljat.... (joj jest dobro kad ne moras nikom nista objasnjavat)...tako do moketa, do senada....malik je otiso prije nas... dosli mi pred zgradu, tamo nas neki ljudi poceli zezat jer nismo znali otvorit vrata haustora (treba nadljuski napor izvrsiti da bi se otvorila), kakav je to dernek vamo tamo.... dosli mi gore.... odbor za docek odma razvrstava donacije, alkoholna pica u ovu sobu, bezalkohola vamo... mi nismo naravno imali alkohola... (senad je donio flasu jubilarnog, al je u njoj bio sok od kupine)... unutra dernek jako ziv, svi sjede po kaucima, neki po podu i sviraju neke balade (zasluzan DJ CHavi)... mi im se pridruzimo, sta cemo... kad negdje se isparise senad i moke... haj ja nisam skonto sta je.... malo poslije vidim raja sve zaviruje u jednu sobu, odem i ja da vidim sta je, aaaa kad unutra prava raja, moke svira gitaru, domace pjesme... staces moras im se pridruzit dzaba je.... i ta soba je bila najzanimljiviji dio derneka...ostatak: jedna grupa se alkoholisala u kuhinji, druga slusala knjaza (kneza) i ostale pop zvjezde...tamo negdje iza dvanaest je ova druga grupa presla na malo bolje i normalnije stvari tako da sam i se i ja periodicno pridruzivao (kad je svirala crvena jabuka, narodnjaci i nesto zesce)... faza: kada dernek utihne se desila tamo negdje iza pola 3... tako da smo i mi napravili fajronat... sad prelazimo u sljedeci dan.... zaspo sam oko 4 sata... ujutru sam se probudio prije 10 sahata tako da nisam bio nikako naspavan, bolile su me oci tako da nisam mogo napisat njuzleter...otiso do tetke vratio se, a opet nisam imo zivaca.... ja i malik smo isli jednoj jaranici (selmi) na kamberovicima pokazat matematiku... i u najmanju ruku se moze rec da smo izgubili zivce :)))...zezam nismo...al sam se razbudio, tako da sam sjeo i napisao jucerasnja desavanja... nadam se da ce kolega Senad (moze i Lamija koja je takodje bila prisutna i koja je pridonijela uspjehu derneka svojim poznavanjem pjesama djordja balasevica) dopuniti ovo pricu detaljima, jer se ja sad ne mogu sjetit nicega...
P.S. 
Skontali smo da je Moke izvuko svojim sviranjem dernek, koji bi bio stvarno uz duzno postovanje bio prilicno mrtav....

[Song of d dej]


Sexy magazin - Psihomodo Pop

           Njezin zivot nije bajka
           njezin zivot nije film
           njezin zivot nema smisla
           a ona nema nista s tim.

           U njenim zilama tece
           sampanjac a ne krv
           u njenim plavim ocima
           ja sam mali bijedni crv.

           Se__xy...
           Se__xy...

           Ona voli porno pricice
           i nosi cipka gacice
           sve njene prijateljice
           o glupe su i dosadne.

           Zivot nije bajka
           zivot nije film
           njezin zivot nema smisla
           a ona nema nista s tim.

           Njezin zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           Njezin zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           U njenim zilama tece
           sampanjac a ne krv
           u njenim plavim ocima
           ja sam mali bijedni crv.

           Ona voli porno pricice
           i nosi cipka gacice
           sve njene prijateljice
           o glupe su i dosadne.

           Njezin zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           Se__xy  Magazin
           Se__xy  Magazin

           Njezin zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           zivot je, zivot je
           zivot je sexy magazin

           Se__xy   Magazin
           Se__xy...Magazin


[Mudrost of d dej]

-Ne verujem da prirodne katastrofe mogu unistiti svet. Ja verujem u nauku.
-Revolucija - to je ono pravo. Osvezava, a ne goji.

[Vic of d dej]

...Dok sam obilazio polozaje nasih ljudi, primetio sam sumnjivog
citroena zute boje na stotinak metara iza moga automobila. Usporio
sam malo, pustivsi ih da mi malo pridu da bi ih malo osmotrio. U meni
se polako radala sumnja. Mupovci! Dokaz su predstavljala dugacka
svetla koja nikako nisu spustali, nadajuci se da cu zaslepljen
sleteti s puta i olaksati im posao. Ha, nek' se samo nadaju, videce
oni na koga su se okomili! Polako, citroen se odvoji od desne strane
puta i krenu da me obilazi. Kada su dosli u liniju sa mnom dobro sam
ih osmotrio. Muskarac za volanom, zena pored njega, dvoje dece.
Ocigledno, tajni agenti. Nece im uspeti da me se dokopaju. U trenutku
u kome me je muskarac pogledao, shvatio sam njihovu nameru. Hoce da
me zbace s puta! Brzo sam okrenuo volan i udario ih prvi. U pometnji
koja je nastala kada su shvatili da sam ih preduhitrio, brzo su
zakocili i ostali iza mene na putu. Nisam smeo da ih ostavim tek
tako, te sam se vratio nazad i izasao iz auta. Kada me je muskarac
video krenuo je da upali kola, medutim, presporo za mene. Izvadio sam
devetku i prosvirao ga kroz levo oko. Onda sam izvadio motornu
testeru koju uvek cuvam pri ruci u gepeku i poceo da obradujem
ostale, uspanicene krajem njihovog sadruga. Moja je radost bila veca
sto sam se dokopao ovakvih profesionalaca - cak ni dok sam ih komadao
nisu priznali da su mupovci. Kada sam zavrsio posao, uzeo sam im po
prst za suvenir, seo u kola i mirno se odvezao do nase najblize
postaje da se pohvalim ljudima...

Ovo je crnjak al eto... nemora bas ni uvijek vic bit....

[Biseri jedne pedagogice]

-Tako mi osnovna, srednja, dodjosmo do mozga..

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Bajramovic Dino

Copyright (c) ICQRAJA team